Příběh Lexoru a jeho zakladatele

Příběh Lexoru a jeho zakladatele

Příběh Lexoru a jeho zakladatele

Psal se rok 2004, kdy se můj tatínek Karel Myšák, velký budovatel, nadšenec architektury a vášnivý stavitel, zamiloval do historického domu číslo popisné 2. Byla to láska na první pohled.

Toužil vybudovat výjimečné místo, kde by se lidé scházeli a prožili chvíle, na které budou vzpomínat s láskou. Místo, které by bylo okouzlující stejně jako Příbor. Chtěl dát znovu život měšťanskému domu, jehož historie sahá až do 15. století, kdy se v Příboře začaly objevovat první kamenné domy.
S nadšením se vrhl do rekonstrukce, která byla hodně náročná a při níž čelil mnoha problémům a výzvám. Řídil se heslem: ,,Kdo věří svým snům, nenechá se zastavit těžkou prací. Jedině tak svých snů dosáhne.” V roce 2018 svůj snový dům zkolaudoval. Vzniklo kouzelné místo, které je harmonií designů.
V únoru 2019 si bohužel vrtkavý osud vybral svou daň. Tatínek odchází, zanechává po sobě ale výjimečný odkaz. Kdo věří svým snům a nenechá se zastavit těžkou prací, svých snů dosáhne.

rekonstrukce
rekonstrukce

Splněný sen

Žádná slova nedokážou vystihnout mé pocity, které jsem měla, když jsem poprvé vstoupila do tohoto magického místa. Možná úžas, okouzlení. Ještě teď mám husí kůži, když si na tento okamžik vzpomenu. Pocit, který měla Alenka v říši divů, když vstupovala do světa snů.
Obnovená venkovní omítka napovídá o historickém původu domu. Zámecké klenby s travertinovou omítkou oživil můj dětský sen bydlet jednou jako princezna na zámku. Prostory překvapují rovněž i svou členitostí a velikostí, což při pohledu z ulice čeká jen málokdo. Podzemní sklep mě svou atmosférou přesouvá na jižní Moravu. Svou atmosférou vybízí dát si sklenici vína s kamarády nebo kolegy z práce.

rekonstrukce

Jedinečný duch každého z apartmánu dává možnost vybrat si, co je komu blízké. Sametový apartmán Soft vás dostane svou jemností. V kontrastu je apartmán Industrial, který spojuje minimalismus, čisté linie a design průmyslových prostor.
Symbolem luxusu je apartmán Mariane. Místo, kde se skloubily moderní technologie, neobyčejné materiály a prvky vyráběné na zakázku. Jedinečný a dechberoucí výhled z okna na krásy Beskyd i město Příbor. Se sluncem člověk vstává i usíná. Tento hřejivý pocit se umocní při pití čaje nebo kávy.
Už to není sen jen mého tatínka. Nyní i já žiji jeho sen. Jsme v tom spolu. Mariane 2 je místo, které bude výjimečné a nezapomenutelné pro každého klienta, který zde vstoupí. Pro každou nevěstu a ženicha, oslavence, ale i firmu, která bude hledat pro své zaměstnance jedinečné místo pro budování partnerských vztahů.

Přijeďte zažít tu jedinečnou atmosféru místa nebo jen načerpat inspiraci pro vytvoření Vašeho kouzelného místa. Společně se budeme podílet na realizaci snu jednoho výjimečného člověka. Každý z nás dvou má svou roli v tomto krásném projektu. Duch otce, jeho práce je tady.
Sny nám dávají naději, smysl života.

Kristýna Myšáková, pokračovatelka příběhu

„Jednou si vzpomeneš na ty útrapy v průběhu let, ale budeš na ně vzpomínat v dobrém.“

Sigmund Freud

narozen 6. května 1856 v Příboře

Nová generace Lexoru

Neustále se rozvíjíme a poskytujeme vynikající služby svým hostům. Snažíme se neustále přinášet nové a lepší zážitky, aby pobyt našich hostů byl co nejpříjemnější.

Galerie

Prohlédněte si galerii postupného procesu od suti a prachu až ke splněnému snu. Celou přestavbu hotelu až do jeho dnešní podoby.